Kanada Öğrenci Vizesi

 1. İşlem sürelerini kontrol edin Bu büroda standart bir öğrenci vizesi işleminin ne kadar zaman aldığını öğrenin, böylece ne kadar önceden başvurmanız gerektiğini bilirsiniz. Lütfen bunun size bir garanti vermediğini aklınızda bulundurun. Herhangi bir hayal kırıklığını önlemek için erken başvurmanız gerekmektedir.
 2. Başvuru şeklinizi belirleyinİki tür başvuru şekli bulunmaktadır:
  • Çevrimiçi başvuru Çevrimiçi başvuru yapmak için belgelerinizin elektronik kopyalarını oluşturmak ve yüklemek üzere bir tarayıcıya veya fotoğraf makinasına, ödemeyi yapmak için ise geçerli bir kredi kartına gereksiniminiz vardır. Seçilebilirliğinizi belirleyin ve çevrimiçi başvuru yapın.
  • Yazılı başvuru Lütfen aşağıda 3 ila 6 inci maddelerde belirtilen adımları izleyin.
 3. Başvuru formunu internetten indirin ve başvuru kılavuzunu okuyun Başvuru kılavuzu, öğrenci vizesi hakkında önemli bilgiler ve başvurunuzu tamamlamanıza yardımcı olmak için talimatlar içerir. Kılavuzu dikkatle okuyun ve belge denetim listesini kullanın. Eğer gerekli tüm bilgi, belge ve ücretleri sunmazsanız, başvurunuz iade edilebilir ya da reddedilebilir.  Başvuru Kiti
 4. Eğer Quebec bölgesinde okumak için başvuruda bulunduysanız, Quebec yönetiminden verilmiş olan bir kabul belgesi (CAQ) almak durumundasınız.Öğrenci vizesi başvurunuzla birlikte aşağıda belirtilen belgeleri de sunabilirsiniz:
  • Kabul belgesi (CAQ), ya da
  • CAQ belgesi verilmeden önce Quebec yönetimi tarafından verilmiş onay mektubu. CAQ numaranız bu mektupta yer alacaktır.

  Başvurunuz, CAQ numaranızın ya da onay mektubunuzun bir kopyası tarafımıza ulaşmadan neticelendirilemez. CAQ numarası almak için nasıl başvuruda bulunacağınızı öğrenmek için Quebec yönetiminin websiteni ziyaret ediniz. (İngilizce, Fransızca veİspanyolca).

 5. İşlem ücretini ödeyin Öğrenci vizesi başvuru ücretini ve nasıl ödeyeceğinizi öğrenmek için lütfen ücret tarifesine göz atın. İstisnasız olarak her durum için, işlem ücretinin iadesi olmadığını lütfen aklınızda bulundurun.  Eğer doğru miktarı ödemezseniz, başvurunuz eksik olarak değerlendirilecek ve size iade edilecektir.Eğer bir ziyaretçi vizesine de ihtiyacınız varsa, öğrenci vizesi ile aynı anda çıkartılacak ve ilave bir ücrete tabi olmayacaktır. Eğer Kanada’da eğitim programınız dahilinde bir co-op term ya da staj programı için çalışma vizesine ihtiyacınız varsa, bu da aynı zamanda herhangi bir ilave ücret olmadan verilir. Eğer eşiniz/medeni hukuk partneriniz ve/veya çocuklarınız size eşlik edecek ise ve onlar için geçici oturma izni, çalışma vizesi ya da öğrenci vizesine başvuruyor iseniz, o zaman onlar için gerekli işlem ücretlerini ödemelisiniz.
 6. Başvurunuzu ve bunu destekleyen belgeleri teslim edinBaşvuru paketinizi (formlar, ücretler ve destekleyen belgeler) bu büroda bir başvuruyu teslim etmek kılavuzuna göre teslim edin.

Öğrenin:

 • Öğrenci vizesine başvurduktan sonra
 • Bu vize bölümünde Vize ve Göçmenlik Hizmetleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir